top of page

Zielone ściany z mchu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sposób na unikatową dekorację wnętrza

Podczas tworzenia aranżacji wnętrz domu czy firmy zawsze zwraca się uwagę na to, aby była ona unikalna i zapadała w pamięć odwiedzającym. Dlatego też branża wnętrzarska szuka coraz to nowych rozwiązań, które mają na celu wprowadzić wyjątkowy klimat do konkretnych pomieszczeń. Modne są zwłaszcza te projekty, które bezpośrednio odwołują się do natury. Być może pęd życia wywołuje w nas tęsknotę za harmonią i spokojem, jakie wiążą się z przebywaniem wśród zielonych roślin. Coraz więcej z nas decyduje się na upiększenie swojej przestrzeni ogrodami wertykalnymi.

Jedną z niezwykle nowoczesnych technik w tym nurcie aranżacji wnętrz jest wykonywanie tzw. zielonych ścian z roślin. Może brzmi to banalnie, jednak w rzeczywistości są to wyjątkowe, naturalne konstrukcje, które nadadzą pomieszczeniu innowacyjnego klimatu. Ogrody wertykalne z mchu przygotowywane są w taki sposób, aby przypominały niesamowite dzieła sztuki. Zamiast obrazów Van Gogha czy Picassa możemy zafundować sobie arcydzieło natury, które będzie prawdziwą ucztą dla oczu.

Czym w praktyce są zielone ściany we wnętrzach?

Zielone ściany z roślin we wnętrzach to nowa, oryginalna metoda aranżacji oraz dekoracji pomieszczeń. Poprzez montaż ściany z żywego mchu projekt wystroju wnętrza zyskuje unikatowy charakter i wyrazistość. Na dodatek wrażenie obcowania z naturą w tym wypadku nie wiąże się z uciążliwą pielęgnacją roślin. Mech na ścianę nie wymaga bowiem naturalnego światła ani wody, co daje właścicielowi ogromny komfort użytkowania.

Staramy się, aby nasze instalacje na ścianę z mchu dopasowane były do indywidualnych gustów, dlatego przygotowujemy je w oparciu o świadomość preferencji klienta. Dbamy jednocześnie, aby tworzone przez nas aranżacje nie wymagały zbyt dużego wkładu ze strony klientów. Dlatego też wykorzystujemy wyłącznie mech wyróżniający się wysoką odpornością na różnego rodzaju grzyby i pleśń. Wybrane przez nas rośliny szybko adaptują się do różnych warunków panujących we wnętrzach. Daje to ogromną dowolność w kwestii wyboru miejsca montażu ogrodu wertykalnego.

Dekoracja dla każdego

Myślisz, że zielone ściany z mchu wymagają wyjątkowych warunków? Oczywiście, że nie! Jedynym czynnikiem, który powinien zostać zachowany w danym pomieszczeniu, jest wilgotność powietrza co najmniej 40%. Dodajmy, że jest to standardowa wartość dla większości budynków mieszkalnych oraz pomieszczeń pracowniczych.

Ogrody wertykalne wyposażone są w specjalistyczny system nawadniania, który dba o każdą roślinkę tworzącą Twoją unikatową kompozycję. Mimo że cała konstrukcja wygląda na wymagającą ogromu wiedzy w kwestii pielęgnacji, proces ten nie zajmie Ci więcej czasu niż podlewania tradycyjnych roślin zielonych w doniczkach.

Zielona ściana dla Twojej firmy

Ogrody wertykalne bardzo często tworzymy na specjalne zamówienia przedsiębiorstw z różnych branży. Część naszych klientów chce, aby instalacje z roślin robiły wrażenie na ich kontrahentach, część decyduje się na nie w trosce o komfort swoich pracowników. Bez względu na to jaki cel przyświeca Tobie, jesteśmy pewni, że nasze niesamowite ogrody wertykalne z mchu na ścianie spełnią swoją funkcję.

Aby wykonać projekt z zastosowaniem mchu idealnie dopasowany do Twoich potrzeb, musimy zapoznać się z kilkoma szczegółami odnośnie wnętrza, w którym ogród wertykalny będzie zamontowany. Dla odpowiedniego doboru roślin istotny jest stopień nasłonecznienia oraz ewentualne zmiany temperatur, które mają miejsce w pomieszczeniu.

Nasze ogrody wertykalne same w sobie są najlepszą zachętą do podjęcia z nami współpracy. Poniżej prezentujemy galerię wykonanych zamówień. Jeśli marzy Ci się własna zielona ściana z mchu, zapraszamy do kontaktu!

Zielona ściana z mchu

Połączenie zielonej ściany ze ścianą wodną.

Ręczna robota

Panele według waszych zamówień robimy ręcznie

Możemy układać różne wzory

Przykładowe wykonanie

zielona ściana z mchu

aranżacja ze światłowodami

nawet kolorowe

Przykładowa realizacja

całe ściany

Przykładowa realizacja

łączyć różne rodzaje mchu

Przykładowa realizacja

jako detal ożywiający wnętrze

Pięknie komponuje się z surowym betonem, drewnem i nie tylko Przykładowa realizacja

kolory

Jest barwiony na różne kolory

kolory

kolorów ciąg dalszy...

bottom of page